Po jakim czasie zwróci się koszt instalacji baterii słonecznych?


Coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych rozważa montaż baterii słonecznych. Odnawialne źródła energii (OZE) pozwalają nie tylko ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery, które są wynikiem spalania paliw stałych, ale także umożliwiają uzyskanie dużych oszczędności na rachunkach.

Po jakim czasie zwróci się koszt instalacji baterii słonecznych?

InFuse Łukasz Trzpioła | Instalacje elektryczne, modernizacja rozdzielnic, pomiary elektryczne, serwis, elektryk, Czosnów, Nowy Dwór Mazowiecki, Łomianki

Czas zwrotu z inwestycji zależy w dużej mierze od kosztów robocizny, powierzchni dachu, liczby domowników i poziomu zużycia energii elektrycznej. Szacunkowy zakup i instalacja baterii słonecznych dla przeciętnej rodziny z dwójką dzieci może wynieść około 14 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę, że w skali roku dzięki kolektorom domownicy pokryją w 60% zapotrzebowanie na energię, zaoszczędzą około 2000 złotych w całym sezonie. Zwrot z inwestycji nastąpi więc po około 7 latach od momentu skorzystania z niej po raz pierwszy. Specjaliści zajmujący się montażem paneli fotowoltaicznych, w tym elektryk Łomianki, podkreślają, że najniższe koszty instalacji ponoszą te osoby, które decydują się na to rozwiązanie jeszcze na etapie budowy domu lub w trakcie prac termomodernizacyjnych budynku mieszkalnego.

Kto i w jaki sposób może ubiegać się o dotację na montaż paneli fotowoltaicznych?

Dużą zaletą dla prywatnych inwestorów planujących montaż baterii słonecznych na dachach swoich domów jest fakt, że na instalacje wykorzystujące energię odnawialną można uzyskać dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Instytucjom państwowym zależy na tym, aby ograniczyć emisję dwutlenku węgla, dlatego decydują się na częściowe sfinansowanie tej inwestycji. Maksymalna kwota dofinansowania stanowi 40% poniesionych na ten cel wydatków. Pozostałe 60% to wkład własny, który inwestor musi wyłożyć z własnej kieszeni. Do otrzymania wsparcia finansowego w tym zakresie niezbędne jest złożenie wniosków i skompletowanie dokumentów oraz udanie się do Banku Ochrony Środowiska – podmiotu obsługującego projekt.

Serwis awaryjny 24h!

Jeżeli masz problem z instalacją i obawiasz się o własne bezpieczeństwo dzwoń już teraz.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM